بازدید رییس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو از پژوهشکده اقلیم‌شناسی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده اقلیم‌شناسی، نشست رییس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو از پژوهشکده اقلیم‌شناسی با اعضای هیات علمی، کارشناسان پژوهشی و کارکنان پژوهشکده اقلیم‌شناسی در روز چهارشنبه 11 تیر 1399 به مدت 3 ساعت در محل سالن کنفرانس دکتر هوشنگ قائمی برگزار گردید.

در این نشست جناب آقای دکتر مهدی رهنما رییس پژوهشگاه، ضمن بررسی مشکلات و درخواست های همکاران پژوهشکده اقلیم شناسی، برنامه های  علمی و پژوهشی پژوهشگاه هواشناسی و سه پژوهشکده هواشناسی، اقلیم شناسی و آب-کشاورزی ، تشکیل کمیته های علمی، ترفیع، رفاهی و فرآیند ادغام و تخصیص پست ها، جذب هیات علمی، اجرای افزایش ضرایب حقوقی، تبدیل وضعیت استخدامی را تشریح نمودند. در این نشست سرپرست پژوهشکده اقلیم شناسی گزارشی از پروژه های انجام شده در سال 1398 و همچنین برنامه های پیشنهادی سال 1399 را ارائه نمودند. سپس مدیران گروه های پژوهشی "اقلیم شناسی کاربردی"، "مخاطرات و تغییر اقلیم" ، "مدل سازی و پیش آگاهی اقلیمی"، " رییس اداره پایگاه داده و پایش اقلیمی" گزارشی از فعالیت های گروه مربوطه را ارائه نمودند.

ایشان همچنین از آزمایشگاه در حال تاسیس "پیش بینی اقلیمی و بخش سرور" پژوهشکده بازدید و از مراحل اجرایی آن مطلع شدند. لازم به ذکر است که ایجاد این آزمایشگاه از محل اعتبارات ملی از آذر سال 1398 آغاز شده است وهم اکنون با پیشرفت حدود 80 درصد، در اواسط مرداد 1399 به بهره برداری خواهد رسید. اجرای پیش بینی های احتمالاتی دینامیکی با هدف پیش بینی های زیرفصلی تا فصلی (S2S)، پیش بینی سالانه تا دهه ای(A2D)، دسترسی ادارات کل هواشناسی استان ها به برونداد عددی مدل های اقلیمی، اجرای مدل GCM و توزیع داده های ریزمقیاس شده مدل های CMIP در بین کشورهای منطقه، دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی تحت برنامه CORDEX سازمان جهانی هواشناسی از برنامه های این آزمایشگاه/مرکز می باشد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پژوهشکده اقلیم شناسی (CRI) می باشد.

Search

منوی اصلی