مراسم ترحیم و تکریم استاد فقید، جناب آقای دکتر جواد بداق جمالی روز یکشنبه 13/5/98 در سالن کنفرانس دکتر هوشنگ قائمی با حضور جمعی از اساتید دانشگاه فردوسی (آقایان دکتر سپهر، دکتر ثنایی نژاد و....) و جمع کثیری از بازنشستگان محترم هواشناسی با سخنان آقایان مهندس عراقی زاده ( مدیرکل محترم هواشناسی خراسان رضوی) و دکتر بابائیان(سرپرست محترم پژوهشکده اقلیم شناسی آغاز شد.

آقای دکتر بابائیان ابتدا ضمن طلب آمرزش برای آن مرحوم مغفور و تقدیم تسلیت به سرکار خانم جوانمرد (همسر محترم جناب آقای دکتر جمالی) و به خانواده  محترم آن عالم درگذشته، رحلت ناگهانی او را موجب تاسف همه اهالی پژوهشی و علمی، به خصوص دست اندرکاران پژوهشکده اقلیم شناسی دانست.

در ادامه چندتن از همکاران بازنشسته هواشناسی ضمن بیان خاطرات از آن مرحوم برای ایشان طلب مغفرت نمودند. همچنین جناب آقای دکتر ثنایی نژاد در صحبت های خود، با قدردانی از زحمات علمی دکتر جمالی، ابراز داشتند: (ای کاش قبل از اینکه انسانی را از دست دهیم قدرش را بدانیم). جناب آقای دکتر سپهر نیز با اندوه فراوان از نحوه آشنایی خود با مرحوم دکتر جمالی برخی از صفات برجسته و شاخص ایشان را برشمردند ازجمله: عمق معلومات و اطلاعات ایشان و اخلاق نیک و رفتار انسانی ایشان که امید این را داشتند که سرلوحه زندگی همه ما باشد.

مراسم یادبود استاد ارجمند دکتر جواد بداق جمالی با قرائت فاتحه و ذکر صلوات برای روح آن مرحوم پایان یافت.

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پژوهشکده اقلیم شناسی (CRI) می باشد.

Search

Main menu