آغاز به کار هجدهمین نشست کنگره سازمان جهانی هواشناسی
 
هجدهمین نشست کنگره سازمان جهانی هواشناسی wmo روز دوشنبه ۱۳ خرداد  1398 با حضور نمایندگان بیش از ۱۹۰ کشور در مقر آن سازمان(در شهر ژنو ) آغاز به کار نمود. 
به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، در افتتاحیه این نشست ۱۱ روزه، جمهوی اسلامی ایران در راس هیاتی به ریاست دکتر سحر تاج بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور (بعنوان نماینده دائم ج.ا.ایران در سازمان هواشناسی جهانی) حضور یافت. مقامات wmo ضمن ابراز خرسندی از حضور حداکثری اعضا در این نشست، اظهار امیدواری کردند که مباحث مطروحه در این نشست و مصوبات نهایی آن بتواند نقش بسزایی در پیش بینی شرایط جوی، کاهش آثار مخاطرات جوی و اقلیمی و خدمات رسانی به نهادهای ذیربط داشته باشد.
شایان ذکر است wmo یکی از فعال ترین آژانس های تخصصی سازمان ملل متحد است که با ۱۹۳ کشور عضو، هر چهارسال یکبار نشست کنگره را با حضور کلیه اعضاء خود برگزار کرده و مسائل مهم هواشناسی، تغییر اقلیم، مخاطرات جوی و اقلیمی و ابزارهای کاهش بلایا و همکاری های دو بخش دولتی و خصوصی مورد بحث و تبادل نظر اعضاء قرار گرفته و از حاشیه آن تکنولوژی های پیشرفته هواشناسی در قالب یک نمایشگاه تخصصی در معرض دید متخصصان هواشناس قرار می گیرد.
 
 
منبع : روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پژوهشکده اقلیم شناسی (CRI) می باشد.

Search

منوی اصلی